O nas

Piekarnia - Cukiernia Eugeniusz Lipiński w Gdańsku przy ulicy Słowackiego 53 rozpoczęła działalność w lipcu 1990 roku. Budynek, w którym znajduje się zakład został zbudowany w 1898 roku i znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków. W latach czterdziestych w budynku tym znajdowało się kasyno wojsk niemieckich a po wojnie zakład został zaadaptowany na piekarnię.

Po modernizacji zakładu, pod koniec lat 90-tych, został on wyposażony w silosy do składowania mąki luzem, zainstalowane zostały nowoczesne mieszarki do wytwarzania ciasta, dwa piece wsadowe typu "Mondial", trzy piece obrotowe, linię do produkcji bułek kajzerek firmy "Werner - Pfleiderer" i inne maszyny i urządzenia.

Obecnie zakład zatrudnia około 100 pracowników. Produkcja odbywa się w systemie trzyzmianowym. Nasze wyroby sprzedawane są w 19 sklepach firmowych, ponadto własnym transportem, w liczbie 10 samochodów dostawczych, zaopatrujemy blisko 100 odbiorców detalicznych na terenie Trójmiasta.

Zakład swoją produkcję piekarsko-ciastkarską prowadzi w oparciu o receptury tradycyjne jak również korzysta z nowoczesnych technologii. Nasze produkty znajdują szerokie uznanie u klientów.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY